Krepšelis0Item(s)

Jūsų krepšelis tuščias.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Paveikslas / Vytautas Valius / „Jūratės pilis“ / 1970 / pop., mišri techn. / 71x54 Paveikslas / Vytautas Valius / „Jūratės pilis“ / 1970 / pop., mišri techn. / 71x54

Vytautas Valius / „Jūratės pilis“ / 1970 / pop., mišri techn. / 71x54

Prekės kodas: V.VAL.002

Greita Peržiūra

Vytautas Valius (1930 m. rugpjūčio 24 d. Telšiuose – 2004 m. rugsėjo 28 d. Vilniuje)

Lietuvos dailininkas-grafikas, tapytojas, nacionalinės premijos laureatas. Kūryboje atsispindi tiek lietuvių liaudies meno bruožai, tiek ir šiuolaikinio meno principai.

Kaina už (vnt.): 495,00 €

495,00 €
vnt.
Šiuo metu prekę galite rasti:
  • Vilniuje „2DI" salone, adresu Lukšio g. 32 („Domus galerija“): 1 vnt.
Prekių pristatymo laikas visoje Lietuvoje 1-4 darbo dienos, turime Lietuvoje
vnt.

Detalės

„Pagrindinės V. Valiaus kūrybos sritys – estampas, knygų iliustracija ir tapyba, o dailininko vardas, visų pirma, garsėja kaip grafiko. Reikšmingą jo kūrybos dalį sudaro iliustracijos grožinei literatūrai – lietuvių poezijai. Meninius iliustracijų vaizdus V. Valius paprastai kuria iš nedaugelio elementų. Abstrakčių formų kontekste alegorinio įvaizdžio vaidmenį įgyja viena kita konkretaus daikto, detalės užuomina, perteikta šešėliu ar lakonišku štrichu. Nors kiekvienoje knygoje dailininkas prabyla vis kita grafine kalba, būtų galima išskirti keletą bendrų bruožų: tai – kontempliacijos, meditacijos būsenos, rimtis, plastinės ir dvasinės sandaros harmoningumas.“ - Dailininkė-grafikė, dailėtyrininkė Irena Geniušienė apie V. Valių.

Vytautas Valius (1930 m. rugpjūčio 24 d. Telšiuose – 2004 m. rugsėjo 28 d. Vilniuje)

Lietuvos dailininkas-grafikas, tapytojas, nacionalinės premijos laureatas.

Autoriaus kūryboje atsispindi tiek lietuvių liaudies meno bruožai, tiek ir šiuolaikinio meno principai.

1956 m. Lietuvos valstybiniame dailės institute baigė grafikos specialybę, 1965–1971 m. čia dėstė grafiką ir kompoziciją. 1968 m. Taline vykusioje Pabaltijo respublikų estampo parodoje „Dabartis ir grafikos forma” dailininkas pelnė II-ąją premiją, 1974 m. – Norvegijos tarptautinės estampo bienalės premiją. 1996 m. už tapybos ir grafikos ciklą „Kultūros ekologija” kūrėjui įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 1998 m. autorius apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Prozininkė ir vertėja, kritikė Aušra Sluckaitė apie V. Valių:

„V. Valius atsiremia į liaudies meno tradiciją ir šiuolaikinio meno principus. Nuolatinis gilesnės prasmės ieškojimas – žmogaus būtyje, istoriniuose sukrėtimuose ar kosminėje pasaulio struktūroje – skatina dailininką siekti talpesnių apibendrintų simbolių ir jo asociatyviam mąstymui paklusnios, ypač išradingos mišrios technikos. Lyg savotiškas mūsų laikų alchemikas, V. Valius sudėtingais faktūrų ritmais, minkšta ir subtilia tonine moduliacija ir perėjimais kuria savo įdomų ir prieštaringą pasaulį – lyrišką ir dramatišką, kartais net monumentalų, trapų ir pilną patvaraus judėjimo. Lakšte arba knygos lape, rodos, trupa ir eižėja faktūros, plastinės formos aptirpsta, pasidengia „laiko patina“, kitur jos skaidosi, dūla ir jungiasi, sudarydamos naujas; minkštas lyrizmas perauga į dramą ir iš improvizuotų faktūrinių formų sąveikos ir kitimo gimsta dramatinė įtampa ir kaupiasi keleriopos asociacijos.“

Papildoma informacija

Autorius Vytautas Valius
Šalis Lietuva
Metai 1970
Technika Mišri technika
Matmenys (vertikalus x horizontalus) 90x75 cm
Tiražas (jeigu yra) Vienetinis
Rėmas Su rėmu
Turime / Užsakoma Palaikoma
Matavimo vienetas vnt.
Mažiausias parduodamas kiekis 1
banner1 banner2 banner3