Krepšelis0Item(s)

Jūsų krepšelis tuščias.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias" Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias"
  • Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias" Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias"
  • Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias" Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias"
  • Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias" Puodelis su sublimaciniu atspaudu "Gyvenimo kelias"
Atgal

Vallila padėklas 35 cm apvalus, Kerttu kolekcija

Atgal

Puodelis su sublimaciniu atspaudu „Eglė žalčių karalienė“ (sienų tapyba sanatorijoje „Pušelė“ Valkininkuose)

Puodelis su sublimaciniu atspaudu „Gyvenimo kelias“ (sienų tapyba sanatorijoje "Pušelė" Valkininkuose)

Prekės kodas: IN.VAL.2

Greita Peržiūra

Puodelis „Gyvenimo kelias“ dekoruotas skaitmeniniu būdu atkurtais Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės sieninės tapybos darbo fragmentais. Galimi penki skirtingi fragmentai iš kultūros paveldu paskelbtos freskos, buvusios Naujųjų Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“.

Kaina už (vnt.): 12,00 €

12,00 €
Šiuo metu prekę galite rasti:
  • Klaipėdoje „2DI" salone, Minijos g. 42 („Namų idėjų centras (NIC)“): 2
  • Vilniuje „2DI" parduotuvėje, adresu Verkių g. 44 (apdailos centras UNIDECO): 35
  • Utenoje „2DI" salone, Kupiškio g. 19 („Namų idėjų centras (NIC)“): 4
  • Kaune „2DI" salone, Pramonės per. 8E („Namų idėjų centras (NIC)“): 3
Prekių pristatymo laikas visoje Lietuvoje 1-4 darbo dienos, turime Lietuvoje

Detalės

Menininkų, Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus 1969-1972 metais Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“ sukurtas sienų tapybos darbas – vienas originaliausių ir novatoriškiausių minėto laikotarpio Lietuvos dailės kūrinių. Tai – dvylika pasakojimų-paveikslų, nutapytų ant 16 ir 32 metrų ilgio sienų, kurių bendras plotas siekia net 110 kvadratinių metrų. 2015 metais kūrinys paskelbtas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu. Birutė Žilytė (1930) Lietuvos dailininkė grafikė, knygų iliustratorė, Nacionalinės premijos laureatė. Išskirtiniai menininkės kūrybos bruožai – ryškios spalvos, folklororiniai ir liaudiški motyvai. Algirdas Steponavičius(1927-1996) Lietuvos dailininkas, grafikas, rašytojas, Nacionalinės premijos laureatas, giliausią pėdsaką palikęs knygų iliustravime. A. Steponavičiaus kūryba - įvairiapusė, išsiskirianti modernumu.

Dailininkas A. Steponavičius - apie darbą „Gyvenimo kelias“ kelias: „Iš tolumų į mus ateina tiltas. Šį kartą jis per jūrą veda mergelę. Dvi galvos – gaidžio ir kiaulės – užstoja jai kelią. Tai ne paprastos galvos, o stebuklinės, ir, tikriausiai, kaip ir pasakoje, jos kalbėsis su mergele, prisimins jos gerą širdį ir leis sveikai praeiti. Lietuviškose pasakose dažnai sutinkamas liepto ar tilto įvaizdis. Kartais tiltas atsiranda iš magiško daikto ar žodžio kaip savotiška antgamtinių jėgų – likimo – malonė (senelio ar senos moters, burtininkės dovana) ir būna kaip vienintelė galimybė žmogui išsigelbėti iš pražūties. Tiltą galima suprasti ir kaip žmogaus gyvenimo kelio simbolį, kuriuo jis eina tarp įvairiausių pavojų, bedugnių ir nutikimų… Danguje matome Dvynių žvaigždyną, planetas. Jos atsiranda tarsi iš seno mokslinio traktato apie dangaus kūnus, iškyla iš susiraičiusio pergamento. Įgauna apimties formas ir ima judėti savo orbitomis…Tai greičiau ne pačios planetos, tik žmogaus mintys apie planetų judėjimą. Jūroje matome burlaivį ir didžiažuvę, išsižiojusią praryti mažą linksmuolį. Galbūt tai liaudiškos išmonės herojus piemenėlis Paketuris, pasaulio vėtytas ir mėtytas iš visokių pavojų bei nutikimų visados sveikas ir linksmas pargrįžta. Paveikslo apačioje nukritęs neryškus Avino žvaigždynas.“

Papildoma informacija

Turime / Užsakoma Palaikoma
Matavimo vienetas vnt.
Mažiausias parduodamas kiekis 1
Prekės sudėtis / medžiaga Keraminis puodelis (baltas vidus)
Matmenys (aukštis x plotis; skersmuo) 12x9cm
Autorius/Prekinis ženklas Vilniaus galerija
Šalis Lietuva

Taip Pat siūlome šias prekes

banner1 banner2 banner3