Krepšelis0Item(s)

Jūsų krepšelis tuščias.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Gėlės 10 Gėlės 10
  • Metalizuotas rėmas Metalizuotas rėmas

Edita Suchockytė / iš ciklo „Gėlės 10“ / ofortas / 10x10

Prekės kodas: 557

Greita Peržiūra

Edita Suchockytė (g. 1975 m. kovo 5 d. Vilniuje)

Lietuvos dailininkė, grafikė, knygų iliustratorė. E. Suchockytės darbuose atsispindi romantiška, su fantaziju pasauliu susiliejusi realybė, dažnai kūrinio centre atsiranda moteris.

Kaina už (vnt.):

28,00 €
vnt.

* Privalomi laukeliai

28,00 €
vnt.

Detalės

E. Suchockytės kūryboje linija išgyvena nuolatinį virsmą ir nuotykį. Ji išsivaduoja iš klasikinei grafikai būdingos statikos ir pasineria į gyvai kintantį judesį. Menininkė tikrina klasikinių grafikos technikų ribas, akademinį meistriškumą derindama su atsainiu lengvabūdiškumu, kuriam pasiduoda ir pagrindinės jos darbų veikėjos – autentiška būtimi alsuojančios moterys.

Edita Suchockytė (g. 1975 m. kovo 5 d. Vilniuje)

Lietuvos dailininkė-grafikė.

1987–1993 m. mokėsi Vienožinskio dailės mokykloje, 1993–1997 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo grafiką, čia pat 1998–1999 m. įgijo ir magistrantūros laipsnį. 1997 m. „Akademijos“ galerijoje surengta pirmoji personalinė menininkės piešinių paroda. Edita Suchockytė kuria iliustracijas vaikų, švietimo, pažintinės literatūros knygoms. Tarp žymiausių jos darbų – ir vaikų poeto M. Vainilaičio rinktinės „Vario varteliai“ apipavidalinimas. Iš viso, autorė yra iliustravusi daugiau nei 30 knygų. Visgi E. Suchockytė labiausiai žinoma kaip portretų ir didelio formato ofortų, autorė. Ji taip pat piešia šaržus, kuria monotipijas. Produktyvi dailininkė kiekvienais metais pristato savo kūrybos parodas, o jos darbai vertinami ne tik Lietuvoje – dalis yra iškeliavę į skirtingus pasaulio kampelius: Vokietiją, Prancūziją, Kanadą, JAV, Australiją ir kt.

Pagrindinis E. Suchockytės kūrybos motyvas – kasdieniškose pozose užfiksuotos moterys, kurias autorė perkelia į kitą, su fantazijų pasauliu susipynusią realybę. Figūros laisvos, fiksuojamos judesyje. Darbai labai ekspresionistiški, o tai nėra itin būdinga grafikos atstovams. Vyrauja linijų ir dėmių motyvai, darbuose gausu simbolių.

Autorė apie kūrybą:

„Nesu nusibrėžusi taisyklių, kokie turi būti mano darbai. Jei tam tikru metu patinka dirbti sausos adatos technika, ja ir dirbu, patinka daug sodrių linijų – jos ima ryškėti darbuose. Aš kuriu intuityviai. Kartais girdžiu klausimų: kodėl mano darbuose tiek daug moterų, tiek daug nuogo kūno? Vaizduoju tai, kas man tuo metu įdomu. Žinoma, pirmiausia darbas turi būti gerai atliktas techniškai, jame turi atsispindėti meistrystė, profesinių pagrindų išmanymas.

Papildoma informacija

Autorius Edita Suchockytė
Šalis Lietuva
Metai Ne
Technika Ofortas
Matmenys (vertikalus x horizontalus) 35.500x35.500 cm
Tiražas (jeigu yra) Autorinis tiražas
Rėmas Su rėmu
Turime / Užsakoma Palaikoma
Matavimo vienetas vnt.
Mažiausias parduodamas kiekis 1.0000

Taip Pat siūlome šias prekes

banner1 banner2 banner3