Krepšelis0Item(s)

Jūsų krepšelis tuščias.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Algė Andriulytė / „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis sum“ / 2018 / knyga / Vilniaus dailės akademijos leidykla Algė Andriulytė / „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis sum“ / 2018 / knyga / Vilniaus dailės akademijos leidykla

Algė Andriulytė / „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis sum“ / 2018 / knyga / Vilniaus dailės akademijos leidykla

Prekės kodas: VDA014

Greita Peržiūra

Algės Andriulytės knyga „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis sum" 2018 metų leidimo.

Kaina už (vnt.): 23,50 €

23,50 €
vnt.
Šiuo metu prekę galite rasti:
  • Vilniuje „Parketo ir Tapeto" salone, adresu Lukšio g. 32 („Domus galerija“): 2 vnt.
Prekių pristatymo laikas visoje Lietuvoje 1-4 darbo dienos, turime Lietuvoje
vnt.

Detalės

Ferdynando Ruszczyco (1870–1936) meninę veiklą Vilniuje geriausiai apibūdina jo paties žodžiai, pasakyti 1919-aisiais, įkuriant Vilniaus mylėtojų draugiją: Civis vilnensis sum. Tai reiškia: Vilniaus pilietis esu. Ruszczyco pilietiškumas pasireiškė kaip siekis „kelti ir gražinti miestą“ ir geriausiai atsiskleidė realizuojant įvairius sumanymus: piešiant ar tapant miestą, kuriant knygų viršelius, dekoruojant spektaklius, rūpinantis paveldu, organizuojant renginius ar tiesiog kalbant ir rašant apie Vilnių – jo grožį, savitumą ir istoriją. Visgi, norint geriau suprasti Ruszczyco meninės veiklos Vilniuje pobūdį ir priežastis, reikia atsigręžti ir į ankstesnius dailininko gyvenimo etapus. Todėl šioje knygoje ne tik analizuojama Ruszczyco kūryba Vilniuje, bet ir gvildenami jo kilmės, studijų, kūrybos, socialinių ryšių klausimai iki vilnietiškojo periodo: siekiama rekonstruoti svarbiausius gyvenimo įvykius, pateikti juos platesniame dailės, kultūros ir visuomeninių procesų kontekste.

Knygą papildo gausi ikonografinė medžiaga, išsami santrauka anglų kalba. Prieduose pristatomi vilnietiškojo periodo Ruszczyco skelbtų straipsnių, skaitytų paskaitų, sakytų kalbų vertimai į lietuvių kalbą. Tai itin vertingas rašytinis šaltinis visiems, besidomintiems Vilniaus dvasine ir materialine kultūra, atveriantis dar vieną Ruszczyco asmenybės pusę, iki šiol menkai pažinotą, – siekį žodžiais įprasminti savąją miesto viziją, formuoti miesto spiritus loci įvaizdį.

Papildoma informacija

Turime / Užsakoma Palaikoma
Matavimo vienetas vnt.
Mažiausias parduodamas kiekis 1.0000
Leidykla Vilniaus dailės akademijos leidykla
Autorius Algė Andriulytė
Šalis Lietuva
Matmenys (ilgis x aukštis x plotis cm; psl. skaičius) 463.00;p.
Viršelis Kietas
Metai 2018
banner1 banner2 banner3

Mūsų prekių ženklai